Графік роботи медичного центру може змінюватись у зв'язку з воєнним станом в Україні.
Медичний центр Adeliz
Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія – розділ стоматології, пов’язаний з втручанням на твердих і м’яких тканинах в ротовій порожнині. Методами лікування в цій області є: операції по видаленню зубів, зубозберігаючі операції, підсадка кісткової тканини, підготовка до та сама імплантація зубів, реконструктивні і пластичні операції на щелепах, різноманітні естетичні операції в парадантології.

Видалення зубів і операції по їх збереженню

Видалення зубів — найвідоміша хірургічна маніпуляція, що проводиться в ротовій порожнині пацієнта. Суть операції полягає у видаленні зуба чи його частини за допомогою спеціальних інструментів для різних зубів.

Хірургічні операції в стоматології на сьогоднішній день це досить поширена і розвинена методика лікування в стоматології. Хірургічна стоматологія передбачає повний перелік процедур, спрямованих на відновлення і збереження зубів, але в деяких випадках зуб зберегти уже не можна, тому й доводиться застосувати таку маніпуляцію як видалення зуба. Оперативні втручання в області ротової порожнини, а також способів проведення існує безліч. Найчастіша операція це видалення зуба, або його частини, так зване повне або часткове видалення для якого використовуються різні спеціальні стоматологічні інструменти.

Видалення зуба (екстракція)  

Часом, єдиним правильним і  можливим рішенням для усунення проблем в порожнині рота стає видалення зуба, або його частини. Під час проведення операції спеціальними інструментами і видаляється весь зуб, або ж якась його частина, наприклад, корінь.

Випадки та показання до видалення зуба:

 • у випадку руйнування коронкової або підясеневої частини, коли уже неможливо зберегти зуб ні за допомогою постановки пломби, ні за допомогою ортопедичних маніпуляцій (постановка куксових вкладок і покриття зуба коронкою);
 • дуже хиткі та крихкі та рухливі зуби, коли у пацієнта важкий ступень парадонтиту;
 • невиліковна терапевтичними методами стадія періодонтиту;
 • після серйозних травма з перелом кореня зуба;
 • при наявності ряду причин, які унеможливлюють ендодонтичне лікування;
 • видалення зубів, що знаходяться не на своєму місці, заважають подальшому протезуванню, або ортодонтичному лікуванню (часто у випадку із зубами «мудрості»).

Наші кваліфіковані спеціалісти «Медичного центру «Аделіз» проаналізують всі «за» і «проти», приймуть правильне рішення та нададуть кваліфіковану стоматологічну допомогу з мінімальними травматичними наслідками для оточуючих тканин. Підберуть анестезію, правильно і ретельно оброблять місце видалення зуба, за потреби накладуть шви для швидкого і безболісного загоєння лунки, нагадають про те, що завжди на зв’язку у випадку, якщо виникнуть якісь питання у пацієнта, або додаткові ускладнення після видалення зуба.

Хірургічна стоматологія в медичному центрі Adeliz

Які протипоказання до видалення зуба?

Є випадки, коли видалення зуба має ряд протипоказань. Категорія пацієнтів, яким не може бути проведене видалення зуба, або якогось іншого характеру хірургічне втручання це:

 • пацієнти із серцево-судинними захворюваннями;
 • нещодавно перенесений інфаркт міокарда;
 • при гострих вірусних респіраторних захворюваннях;
 • стоматити та інші інфекції  ротової порожнини;
 • загострення психічних захворювань з патологіями психоемоційного напрямку;
 • пацієнти з цукровим діабетом (стадія декомпенсації).

Рекомендації стоматолога після видалення зуба (хірургічного втручання)

У післяопераційний період стоматологи рекомендують:

 • не вживати абсолютно ніякої їжі в перші 2 години після видалення зуба;
 • протягом доби відмовитися від вживання теплою і гарячої їжі;
 • строго не рекомендується гріти місце видалення;
 • активно полоскати ротову порожнину антисептичними розчинами;
 • перші кілька днів жувати бажано на протилежному боці щелепи.

Гемісекція зуба

Одним із самих основних сучасних рішень є гемісекція зуба. В зв’язку з актуальними світовими вимогами лікарі прикладають всі зусилля для збереження зуба і попередження його повного видалення.

Гемісекція — це екстракція частини зуба з коренем. Це складна оперативна маніпуляція, під час якої видаляють один з коренів багатокореневого зубного елемента і прилеглу до нього частину коронки, якщо інша частина зуба залишилася не ураженою. Це операція дозволяє застосувати половину зуба, що залишилася, як опору для стоматологічної конструкції, поверх якої згодом встановлюються окремі коронки. Гемісекцію проводять у разі наявності запальних процесів між коренями зуба.

Показання до проведення гемісекції

Проводиться ця операція на багатокорінних молярах та премолярах, у випадку коли заплутана коренева сиситема, і коли стандартна чистка стоматологічними інструментами не можлива. Також показами можуть бути слідуючі випадки:

 • кісти, або ж гранульоми;
 • травми, переломи кореня;
 • періодонтит в запущених стадіях;
 • перфорація корення зуба.

Цистектомія

Це різновидність хірургічного втручання в стоматологічній практиці по видаленню кісти зуба. Суть її полягає в тому, що видаляється кіста повністю або разом з верхівкою кореня зуба. Данна операція має високу ефективність, якщо кіста невеликого розміру. Це достатньо радикальне втручання незважаючи на невелику область виконання.

Цей вид стоматологічна операції направлена на збереження зуба цілим без подальшого протезування або імплантації. Кіста зуба це утворення, яке локалізоване на верхівці кореня зуба, яке представляє собою цільну оболонку, яка заповнена рідиною утвореною внаслідок відмерлих бактерій і тканин. Якщо не почати лікування, то є великий ризик ускладнень, які можуть призвести до втрати зуба.

Хірургічна стоматологія в медичному центрі AdelizПротипоказання до проведення цистектомії:

Проведення цистектомії інколи це єдиний правильний вихід для збереження цілісності зуба. Але є ряд протипоказань до проведення такого виду хірургічного втручання:

 • якщо є надмірна рухливість зубів;
 • якщо значне руйнування коронки зуба;
 • в періоди, коли особливо загострюється пародонтит;
 • наявність серцево-судинних захворювань;
 • значне руйнування кореня зуба.

Цей вид хірургічного втручання достатньо простий у виконанні. Проводиться, як на нижній так і на верхній щелепах. В процесі операції повністю вилущується кіста, після чого порожнина заповнюється кісткозамінним препаратом. Цистектомія проводиться під місцевою анестезією. На раневу поверхню накладаються вузлові шви.  Після проведення можуть призначатися антибактеріальна та протизапальна терапія. Шви знімаються через два тижні після проведення операції.

Резекція верхівки кореня зуба.

Хірургічна операція під час якої зуб зберігається, але видаляється верхівка кореня зуба. Проводиться видалення ураженої тканини навколо кореня зуба при наявності кісти або гранульоми. Разом з інфікованими тканинами видаляється і частина кореня зуба, яку вже торкнулася хвороба. Дана операція проводиться, якщо немає іншого більш прийнятного доступу до ураженої верхівки кореня зуба, або у випадку, якщо в глибині кореневого каналу зламався стоматологічний інструмент, аномально криві і звивисті та непрохідні кореневі канали. В такому випадку ускладнюється , а в деяких випадках унеможливлюється лікування та пломбування кореневих каналів.

Переваги надання стоматологічної допомоги пацієнтам в «Медичному центрі «Аделіз»

В «Медичному центрі «Аделіз» можна безболісно видалити зуб в Києві за приємними цінами. Якщо у випадку зуб не вдається зберегти, а приймається рішення використати більш серйозніші і радикальніші міри, Ви обов’язково можете звернутися до спеціалістів нашого медичного центру, де Вам обов’язково нададуть кваліфіковану допомогу. У нас Ви відчуєте комфорт за приємною та доступною ціною на проведення різних маніпуляцій.

Записатися на безкоштовну консультацію до лікаря стоматолога Ви можете зателефонувавши у будь-який зручний для Вас час та день тижня. Наші привітні адміністратори нададуть Вам доступну інформацію і порекомендують для Вам найкращий варіант, щоб в подальшому уникнути неприємних маніпуляцій та процедур.

Послуги за напрямком
КодПослугаПоточна ціна
793Видалення парадонтозного зуба 1-3 ступеня рухливості300
794Видалення зуба складне800
795Видалення багатокорінного (I;II;III) зуба просте530
796Атипове видалення 1 ступеня складності1200
797Атипове видалення 2 ст складності (зуб мудрості)2800
798Атипове видалення 3 ст складності (зуб мудрості)3500
800Кістектомія першого ступеня складності1700
801Кістектомія другого ступеня складності2600
802Кістектомія третього ступеня складності4400
803Реімплантація1250
804Резекція та ампутація корня зуба1340
807Мукогінгівальна пластика (1 щелепа – 3 зони)7100
808Мукогінгівальна пластика в обл. 6-ти зубів4400
810Мукогінгівальная пластика в обл. 3х зубів3500
812Використання трансплантанта з піднебіння 2 ст складності2600
814Використання трансплантанта з піднебіння 1 ст складності1250
815Пластика присінка порожнини рота2222
816Пластика ясен в.обл. 1-3 зубів2150
817Пластика верхньої губи2300
818Пластика вуздечок язика1500
819Відкрита альвеолотомія: >3 800
820Відкрита альвеолотомія: <31700
821Періостеотомія (розсічення пародонтального абсцесу)350
822Лікування перікоронарита: висічення капюшона, промивання620
823Гайморотомія8000
824Ревізія гайморової пазухи5300
825Закриття соустя гайморової пазухи в складі процедури 530
826Закриття соустя гайморової пазухи як окрема процедура1700
827Вшивання лунки просте 350
828Вшивання лунки з пластикою530
829Ампутація кореня, гемісекція1500
830Кюретаж лунки260
831Зняття швів (в стоматології)80
832Клаптева операція5300
839Видалення доброякісних утворень 1 ст. складності1520
840Видалення доброякісних утворень 2 ст. складності2600
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Що ви шукаєте?
Зателефонуйте, якщо не можете знайти потрібну інформацію
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Замовити дзвінок
або зателефонуйте зараз