Графік роботи медичного центру може змінюватись у зв'язку з воєнним станом в Україні.
Медичний центр Adeliz
Педіатрія

Педіатрія

Педіатрія – це наука про відмінні особливості дитячого організму, розділ медицини, який вивчає етіологію, діагностику, лікування та профілактику дитячих захворювань, яка займається фізичним, психічним і емоційним благополуччям дитини від народження до статевого дозрівання. Головний спеціаліст в цій області-педіатр, або дитячий лікар.

Основним напрямком педіатрії є профілактика. Тому від кваліфікації фахівця, часто залежить не тільки здоров'я, а й життя маленьких пацієнтів, особливо в тому випадку, якщо вони в силу свого віку, не можуть вказати на локалізацію симптомів. Крім цього, хороший педіатр повинен вміти знаходити підхід до кожної дитини в будь-якій ситуації, викликати почуття довіри, тепла і турботи, як у дитини, так і у батьків.

Не варто забувати, що організм дитини - це не зовсім «мініатюрна копія» дорослого, тому дитячі хвороби мають свої особливості, розвиваються набагато швидше та вимагають іноді інших підходів в лікування, ніж дорослі.

Наприклад, у дітей набагато повільніше і пізніше розвиваються гайморові, верхньощелепні пазухи, тому, гайморит або синусит у дітей буває вкрай рідко і після 2-3 років. Однак звичайний нежить у малюків дуже швидко може ускладнитися євстахіїтом (запаленням євстахієвої труби), і як наслідок порушенням слуху, отитом (запаленням середнього вуха), бронхітом. Тому маленькі пацієнти потребують нагляду і своєчасного лікування.

Педіатрія в медичному центрі Adeliz

Коли потрібна консультація педіатра

Педіатр - це дитячий лікар, який веде дитину від народження до його повноліття, тому консультація педіатра має кілька видів та етапів.

Перший похід до лікаря

Перший похід до педіатра повинен здійснюватися відразу після виписки з пологового будинку, в крайньому випадку в перший місяць життя новонародженої дитини. І в подальшому плановий огляд малюка повинен виконуватися щомісяця до року.

Щомісяця у немовлят змінюються рефлекси, одні зникають - інші з'являються, що говорить про правильний/неправильний розвиток дитини, тому візит до дитячого лікаря потрібен обов'язково.

Крім рефлексів педіатр на прийомі проводить огляд шкіри, слизових оболонок на наявність інфекції або грибкових уражень, стан великого тім’ячка, серцебиття та пульсацію великих судин. Для ранньої діагностики вад серця, здійснює аускультацію (прослуховування), пальпацію живота. Медсестра збирає антропометричні дані, в які входить: зріст, вага, окружність грудної клітки і голови дитини. Проводиться корекція харчування, даються рекомендації по догляду, фізичному та емоційному розвитку малюка. Також, педіатр дає відповіді на додаткові питання батьки, робить відповідні призначення в залежності від скарг.

Перший похід до педіатра, як і наступні щомісячні огляди - важливі заходи в життя дитини, які дозволяють контролювати правильний розвиток малюка і вчасно визначати наявність патологій.

Огляд педіатра в плановому порядку

Консультація педіатра в плановому порядку проводиться для попередження розвитку і раннього розпізнавання патологічних відхилень (змін, які свідчать про схильність до розвитку або наявності захворювання) в роботі дитячого організму, що включає:

 • Профілактичний огляд дитини перед вакцинацією;
 • Планове щомісячне консультування немовлят;
 • Огляд дітей педіатром у віці 1-3 роки (2 рази на рік);
 • Отримання довідки для гуртків та секцій із загальним оглядом малюка.

Починаючи з 3-річного віку прийом у педіатра повинен здійснюватися мінімум 1 раз на рік, в разі відсутності будь-яких скарг і проблем зі здоров'ям. Додатково діти 3-7 років оглядаються перед відвідуванням дитячого садка і школи.

Позаплановий огляд у педіатра

Імунітет дитини не завжди може протистояти різним вірусам та інфекціям, тому діти можуть досить часто хворіти.

Позаплановий огляд педіатра потрібен в разі:

 • Підвищення температури у дитини;
 • Наявності катаральних явищ (кашель, нежить);
 • Розладу ШКТ (діарея, блювота, болі в животі);
 • Яскраво вираженої реакції на вакцину;
 • Хворобливих сечовипускань;
 • Порушення реакцій, поведінки;
 • Наявності болів в суглобах, висипань та інших симптомів, які турбують малюків та їхніх батьків.

Терміновий огляд педіатра може знадобитися, якщо у дитини:

 1. Блювота, діарея (особливо якщо в випорожненні присутня кров), сильні болі в животі.
 2. Підвищена температура тіла вище 38.0С або низька температура (нижче 35.5С).
 3. Шкірні висипання різної етіології (алергія, інфекції), особливо якщо вони супроводжуються високою температурою, кашлем, важким диханням.
 4. Головні болі, виражена млявість, сонливість, відсутність апетиту, відмова від пиття.
 5. Болі в суглобах.
 6. Гіперактивність, перезбудження нервової системи.
 7. Частий, монотонний плач у грудної дитини.
 8. Судоми або судомні посмикування.
 9. Хекання.
 10. Виражене втягнення грудної клітини.
 11. Стогін.
 12. Якщо немовляті 2 місяці і менше, коли погано смокче груди, здається незвично холодним, жовті долоньки і стопи, з пупка йде гній.

Ці та інші ознаки можуть свідчити про серйозні і навіть небезпечні захворювання, що вимагають негайного лікування.

Педіатрія в медичному центрі Adeliz

 

Які хвороби лікує педіатр

До компетенції дитячого лікаря входить діагностика, лікування, профілактика і правильна тактика спостереження при таких захворювань, як:

 1. Інфекції вірусного і бактеріального походження.
 2. ГРВІ та ускладнення на фоні ГРВІ (отити, бронхіт, пневмонія тощо.).
 3. Кишкові інфекції різної етіології.
 4. Захворювання верхніх дихальних шляхів (отити, ларингіт, фарингіт, тонзиліт і ін.), нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії, бронхіальна астма та ін.)
 5. Атопічний дерматит і алергічні захворювання (кропив'янка, ангіоневротичний набряк, алергічний дерматит, кон'юнктивіт, поліноз та ін.)
 6. Лімфаденіт, лімфаденопатії.
 7. Захворювання сечовидільної системи (пієлонефрит, цистит та ін.).
 8. Захворювання шлунково-кишкового тракту різної етіології.

І, звичайно ж, дитячі інфекційні захворювання. До яких відносяться кір, краснуха, паротит, вітряна віспа, скарлатина і т.д.

Однак хороший педіатр в Києві точно знає, що в першу чергу потрібно вміти запобігати ускладнення, ніж лікувати їх.

Тому, вибір кваліфікованого дитячого лікаря - це не тільки призначення швидко ефективного лікування, це вміння диференціювати, своєчасна діагностика, але в той же час відсутність гіпердіагностики, призначення необхідного лікування і уникнути поліпрагмазії (одночасне призначення безлічі лікарських засобів), вміння передбачати та запобігти, використовуючи в першу чергу потужні резервні можливості самого організму.

При необхідності у нас, також можна отримати консультацію дитячого отоларинголога, хірурга, окуліста. Включаючи патронаж новонароджених і проведення першого планового огляду дитини.

Як проходить прийом у педіатра медичного центру  Аделіз

Якщо маленький пацієнт відвідав лікаря вперше - лікар збирає первинний анамнез та діагностує загальну картину стану малюка.

Всі діти розвиваються індивідуально, тому якщо для однієї дитини низький тиск, гіподинамія - це нормальний стан (темперамент флегматика), для іншої дитини буде свідченням захворювання. І в цьому завданні повинен розібратися лікар.

Тому, хороший педіатр обов'язково повинен провести бесіду з батьками, з'ясувати наявність у них хронічних захворювань, скарги, а також як протікала вагітність у мами і проходили пологи.

Після первинного огляду та збору даних, лікар збирає антропометричні дані малюка - вимірює зріст, вагу, окружність грудної клітки і голови (у дітей до 1 року), вимірює температуру тіла. Аускультація, пальпація, перкусія, також входить в первинний огляд дитини.

Далі за результатами обстеження педіатр складає рекомендації для батьків. При прояві прихованих або виражених симптомів хвороби лікар дає направлення на додаткову діагностику або на огляд до більш вузького спеціаліста

Обстеження, які призначає педіатр

Наші дітки підхоплюють такі ж хвороби, як і дорослі, проте їх розвиток і лікування суттєво відрізняються. Адже навіть звичайна застуда у дітей розвивається набагато швидше і може спровокувати серйозні наслідки. Тому, основне завдання педіатра - визначити ознаки хвороби при огляді, і призначити коректну додаткову діагностику.

Яка включає:

 1. Алергологічні дослідження.
 2. Аналізи крові (рівень гемоглобіну, ШОЕ, СРБ, колірний показник).
 3. Аналізи сечі і калу.
 4. Забір матеріалу зі слизових оболонок для визначення збудника.
 5. УЗД внутрішніх органів, щитовидної залози, лімфовузлів.
 6. ЕКГ.
 7. ЕХО-кардіограму серця.
 8. Рентген грудної клітини, тазостегнових суглобів.
 9. Нейросонографію та ін.
Спеціалісти за напрямком
Лікар - педіатр вищої категорії, Лікар - неонатолог вищої категорії, Лікар - гастроентеролог дитячий, Лікар - УЗ діагностики
Рейтинг лікаря:
0.0/5
29 років досвіду
Лікар загальної практики сімейної медицини, педіатр, гастроентеролог вищої категорії, неонатолог, консультант з грудного вигодовування
Рейтинг лікаря:
0.0/5
26 років досвіду
Новини та статті за напрямком
Що робити? Висока температура у дитини!
Найчастіше і напевне найбільше, що турбує батьків під час захворювання дитини, що робити, якщо підніметься...
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Що ви шукаєте?
Зателефонуйте, якщо не можете знайти потрібну інформацію
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Замовити дзвінок
або зателефонуйте зараз