Графік роботи медичного центру може змінюватись у зв'язку з воєнним станом в Україні.
Медичний центр Adeliz
Ортодонтія

Ортодонтія

Ортодонтія — це напрямок в стоматології що займається лікуванням дефектів розвитку зубів, прикусу і зубощелепних патологій. Нерівності зубів і порушення зубного ряду також можуть негативно позначатися на Вашому зовнішньому вигляді та здоров’ї в цілому, також викликати головні болі та болі в спині.

Виправлення прикусу - це зміна форми верхнього і нижнього зубних рядів, в результаті якого змикання зубів і співвідношення верхньої, середньої і нижньої третини зводиться до фізіологічного максимуму.

Лікар, який працює в цій області, називається ортодонтом.

Ортодонтія - це не тільки про красу посмішки, це про здоров'я в першу чергу, а красу отримуємо, як приємний бонус!

Часто ортодонтію асоціюють з дитячими  знімними пластинками чи металевими брекетами, та на сьогоднішній день в арсеналі ортодонта є багато естетичних і ефективних інструментів, щоб зробити посмішку красивою.

Розвиваючись дуже активно, ортодонтія перестала бути лише для дітей та підлітків. Великий відсоток наших  ортодонтичних пацієнтів - це дорослі.

Саме вони потребують комплексного підходу, детальної діагностики, допомоги суміжних спеціалістів, щоб повернути втрачене здоров'я , красу та впевненість.

З розвитком індустріалізації відсоток дітей, що потребують ортодонтичного лікування різко зріс і доходить до показників, що 9 із 10 дітей потребують ортодонтичного лікування. Саме в дитячому та підлітковому віці ортодонтичну патологію можна відкоригувати найлегше, створивши сприятливі  умови для подальшого росту і розвитку.

Ортодонтія в медичному центрі Adeliz

В якому віці потрібно звертатися до ортодонта?

Дуже часто про це запитують пацієнтки, які є  мамами.

 • Уже що з появою першого зуба потрібно звернутися на консультацію до дитячого терапевта, та ортодонта. Щоб отримати інформацію про  те, як чистити перші зубки, та як уникати шкідливих звичок, щоб розвиток зубо - щелепової системи в цьому тендітному віці відбувався гармонійно.
 • Наступний віковий період це 3-4 роки, коли у дитини сформувався молочний прикус. В цей час основний напрямок це профілактика розвитку патології, усунення шкідливих звичок.
 • Наступний період діти 7-8 років. Період раннього змінного прикусу, коли з'являються перші постійні зуби. В цей період ми можемо застосовувати ортодонтичні апарати, як для корекції так і для профілактики неправильного прикусу. Апарати можуть бути і знімними і незнімними.

Треба відмітити, що діти такого віку дуже гарно і відповідально носять ортодонтичні апарати. Відкоригувавши патологію часто можна зменшити ступінь вираженості патології  в майбутньому.

Наступний період 12-13 років, коли завершує формування постійний прикус. Час, коли уже встановлюємо брекет - систему.

Ортодонтія в медичному центрі AdelizОртодонтичне лікування дорослих. Брекет - система для дорослих.

Лікування дорослих часто може бути, як самостійне ортодонтичне лікування так і підготовкою до імплантації, коли нема місця для встановлення  імпланта, також і для підготовки до протезування.

Ортодонтичне лікування дорослих проводимо, як з допомогою брекет системи так і з допомогою прозорих кап, які називаються - елайнери.

Як відбувається консультація і що необхідно лікарю, щоб розібратись в  ситуації з якою звернувся пацієнт?

Насамперед, на первинній консультації відбувається:

 • розмова з пацієнтом;
 • огляд, пальпація м'язів;
 • призначаються додаткові обстеження та діагностика. Дитині з 6-7років рекомендована ортопантомограма (ОПТГ), щоб консультація була повною і дала відповідь на запитання батьків стосовно стану ортодонтичного здоров'я дитини;
 • дорослим рекомендована комп’ютерна томографія зубів (3D КТ знімок зубів, щелеп) і у випадку необхідності після першої консультації можлива рекомендація провести КТ чи МРТ  скронево-нижньощелепових  суглобів .

Чи можна брекети вагітним?

У практиці, звичайно, зустрічаються випадки, коли жінки, які лікуються брекет-системою вагітніли, кожен випадок закінчується успішно. Як правило,  брекет – система знімається уже після народження дитини, коли можна уже зробити контрольні рентгенівські обстеження. Звичайно, що є багато ризиків при ортодонтичному лікуванні вагітних і коли пацієнтки запитують коли краще, бо планують вагітність, тоді  рекомендується ортодонтичне лікування  через рік після пологів, щоб стабілізувався гормональний фон.

Брекети! Чи це боляче?

Брекети це певного роду дискомфорт, але больові відчуття залежать від больового порогу, а він у кожного має свій рівень. Але є певний алгоритм, тянучі, ниючі болі після встановлення системи на протязі 3-4 днів і після кожної корекції, яка відбувається 1 раз на місяць.

Які етапи ортодонтичного лікування?

 • Перший етап - це діагностика. Залежно від віку і проблеми діагностика може бути проста і розширена. Проста діагностика рекомендована в період змінного прикусу. Це аналіз фотографій, моделей, ортопантомограма (ОПТГ), іноді проводиться комп’ютерна томографія КТ, у випадку, якщо є надкомплектні зуби.

В постійному прикусі потрібно робити аналіз моделей в артикуляторі і КТ щелеп, суглобів.

Залежно від результатів, які ми отримали на етапі діагностики, пацієнти можуть отримати рекомендації по санації (лікуванню зубів), підготовки у парадонтолога, видаленню зубів мудрості, пластиці вуздечок і тд.

 • Другий етап - це період активного лікування апаратами. Візити до лікаря на огляд щомісяця.
 • Третій період – стабілізація. Ще коли апарати не зняли, три місяці пацієнти носять брекет-систему без активацій.
 • Четвертий період – ретенційний. Коли апарати знімаємо і встановлюємо з язичної сторони на зуби тонкі дужечки. Вони допомагають зубам укріпитися в новому положені.

Чи потрібно видаляти зуби мудрості, коли краще це робити?

В процесі індустріалізації, людина втратила необхідність жувати тверду їжу, з самого маленького віку ми привчаємо  дітей їсти перетерту, м'яку їжу. Мало вживаємо тверду їжу, в основному промислово перероблену. В силу цього відбулась редукція скелету і 8- мим зубам місця не вистачає в 90% пацієнтів, які звертаються до ортодонта.

Стосовно того, коли, то до цього підходимо індивідуально, оцінюємо розташування, ймовірні ризики, тип прикусу і формування коренів 8-х зубів, для цього нам точно потрібне комп’ютерна томографія зубів (3D КТ знімок зубів, щелеп). У випадку, якщо не видалити зуби мудрості, які рекомендовано видаляти, може відбутись пошкодження коренів 7-х зубів через руйнування їх 8-ми зубами, які впираються в корені 7-х.

Часто, невидалені 8-мі зуби, «шукаючи» собі місце, починають витісняти інші зуби з зубного ряду, деформуючи та викривляючи їх.

Якщо говорити про період найкращий для видалення, то це період коли корені  8-х не сформовані, є лише коронкова частина і звичайно це період  до встановлення брекет - системи.

Переваги ортодонтичнго лікування брекет – системою.

В «Медичному центрі «Аделіз» Вас чекають тільки кращі і кваліфіковані лікарі. Тепла Зоряна Миколаївна лікар – ортодонт вищої категорії, наголошує, що у сучасному суспільстві красива посмішка є ключовим елементом у спілкуванні. І завжди готова прийти на допомогу, проконсультувати і підібрати найкращі, а головне сертифіковані брекет-системи, які обов’язково допоможуть отримати найкращий результат.

У нашому медичному центрі ми проводимо ортодонтичне  лікування дітей та дорослих. Для запису на консультацію ви можете зателефонувати в будь-який зручний для Вас час та день тижня. Наші адміністратори допоможуть підібрати для Вас найкращий час для консультації та подарують Вам гарний настрій на весь день.

На завершення бажаємо Вам частіше посміхатися і тішити  усіх посмішкою, а ми Вам в цьому допоможемо. Щодня ми розвиваємося заради того, щоб Ви пишалися своєю посмішкою та насолоджувалися  своїм здоров'ям.

Автор: лікар-ортодонт вищої категорії Тепла Зоряна Миколаївна.

Послуги за напрямком
КодПослугаПоточна ціна
2030Консультація ортодонта350
2031Ортодонтична діагностика та планування лікування800
2078Елайнери Clear Alligners 1-ий этап6200
2079Елайнери Clear Alligners 2-ий этап2600
2092Брекет система INVISALIGN-Елайнер-капа-1 щелепа (10кап)17360
2093Брекет система DAMON-Q на одну щелепу22400
2094Постановка брекет системи 2×4 ( 2 щелепи)7100
2095Постановка брекет системи металічної (1 щелепи)9000
2096Постановка брекет системи родієвої (1 щелепи)10700
2097Постановка брекет системи металічної самолігіруючої (1 щелепи)16500
2098Постановка брекет системи керамічної ( 1 щелепи)17000
2100Постановка брекет системи керамічної самолігіруючої ( 1 щелепи)21500
2101Постановка брекет системи сапфірової ( 1 щелепи)11200
2102Брекет система комбінована (1 щелепа) (1-3з.-керам.;4-5з.мет)10700
2103Брекет система лінгвальна (1 щелепа)47600
200Комп”ютерна томографія (КТ) верхньої щелепи620
299Панорамний знімок (ОПТГ) верхньої та нижньої щелеп260
313Комп”ютерна томографія (КТ) В/Н щелепи710
Спеціалісти за напрямком
Тепла Зоряна Миколаївна
Лікар-стоматолог-ортодонт вищої категорії
Рейтинг лікаря:
0.0/5
18 років досвіду
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Що ви шукаєте?
Зателефонуйте, якщо не можете знайти потрібну інформацію
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Замовити дзвінок
або зателефонуйте зараз