Графік роботи медичного центру може змінюватись у зв'язку з воєнним станом в Україні.
Масаж для дітей

Масаж для дітей

Масаж – це відмінний вид терапії, яку повинен виконувати тільки сертифікований спеціаліст. Масажист проводить маніпуляції з м’якими тканинами тіла: м’язами, сполучною тканиною, шкірою тощо.

Спеціалісти «Медичного центру «Аделіз» Кривогуз Анастасія Петрівна та Хазін Аркадій Михайлович переконані, що масаж може бути, як доповнення до основного лікування. Це відмінний засіб для зняття стресу, розслаблення м’язів, нормалізації психомоторного розвитку дитини. У разі неврологічних, або ортопедичних проблем дитині може бути рекомендований курс лікувального масажу педіатром або ж дитячим неврологом.

Лікарі педіатри, або ж неврологи рекомендують робити дитині масаж курсами по десять, п’ятнадцять процедур в 3, 6, 9 і 12 місяців. Сприятливий для масажу час – перша половина дня, через годину після годування або за годину до нього, якщо дитина здорова і налаштована на приємний процес!

Більшість батьків стараються пройти рекомендований курс масажу дітям до року. Але дошкільнятам та школярам ця процедура теж необхідна. Сьогодні у дітей недостатня фізична активність, неправильне положення тіла за партами, негативний вплив різноманітних гаджетів, ведуть до порушення осанки та постави. Масаж разом зі спеціальними вправами може попередити та вирішити таку проблему. Особливо рекомендований масаж дітям зі сколіозом та іншими деформаціями хребта.

Які є види масажу?

Основними та найпоширенішими видами масажу є:

  1. Загальнозміцнюючий масаж - Масаж полягає в розтираннях, розминаннях і погладжуваннях ручок, ніжок, шиї, спини і живота малюка. Правильно виконаний масаж дитині, може вирішити багато проблем зі здоров’ям. Хороший масаж в «Медичному центрі «Аделіз», виконаниний чудовими спеціалістом Кривогуз Анастасією покращує травлення і позбавляє від, так званих, «кольок», позитивно впливає на сон Вашого малюка робить його більш тривалим і спокійним, нормалізує роботу  нервової системи, приводить м’язи в тонус, розвиває координацію рухів, стимулює обмін речовин, підвищує імунітет.
  2. Масаж дитини від 4 до 6 місяців - Якщо малюк вже важить більше 5 кг, масаж стає більш серйознішим та інтенсивнішим, ніж до 6 місяців. В такому віці, дитинці як під час масаж ніжок або спини, додають до погладжуючих рухів ще й розтирання. Після підготовчих погладжувань можна також спробувати лагідно рухи ребрами долонь і комбінувати з пощипуваннями. Коліна, лікті, внутрішні поверхні стегон і грудні залози при масажі краще не зачіпати. Загальна тривалість масажу 10-15 хвилин.
  3. Масаж маленьких дітей вагою понад 8 кг - Масаж дітей у віці 6-12 місяців також починається з погладжувань і пощипування, з додаванням нових рухів, які включають постукування долонями або подушечками пальців. Загальна тривалість масажу в цьому віці вже може досягати 25-30 хвилин. Ви можете масажувати конкретну частину тіла дитини або поєднувати різні види масажу в межах одного сеансу. Якщо малюк вередує або напружений, можна зробити йому погладжуючий масаж: почати зі спинки, пройтися легкими рухами уздовж хребта, а потім помасажувати круговими рухами животик.
  4. Дренажний масаж - Дренажний масаж допомагає виводити мокротиння з бронхів або легенів, тому він незамінний, якщо маленька дитина сильно кашляє. Техніка проведення цього масажу проста: покладіть дитину на живіт можна використати підкласти під груди валик із синхронними постукуваннями його по спинці у напрямку від середини спини до плечей. Дренажний масаж протипоказаний дітям віком до шести місяців.
  5. Масаж спини - Для проведення зміцнюючого масажу спини потрібно викласти дитину животом на тверду поверхню або фітбол і масажувати її спинку у напрямку від хребта в сторони, використовуючи погладжуючі, а потім поплескуючі і пощипуючі рухи. Завершується масаж легкими погладжуючими рухами.

Масаж живота - Для такого виду масажу дитину необхідно покласти на спинку, свої долоні масажист розміщує у неї на животику, по обидва боки від пупка і легкими рухами починає погладжування живота зліва направо – такий масаж теж допомагає позбутися від зайвого здуття та «коліків», що приносять дитині неабиякий дискомфорт.

Масаж для дітей в медичному центрі AdelizЯкими є правила виконання масажу для дітей?

Кожна дитина особлива і потребує індивідуального підходу та правильно побудованої і розпланованої роботи. Техніка, прийоми виконання масажу дітям є  таки ми ж, як і для дорослих, проте методика є більш щадною для діток зрозуміло. Ось наведені одні з основних правил виконання масажу для дітей.

  • масаж не повинен викликати або посилювати больові відчуття.
  • основною особливістю масажу для дітей грудного і молодшого дошкільного віку, та й і будь-якого віку, обов’язкове поєднання його з фізичними вправами.
  • проводять масаж в провітреному приміщенні при температурі повітря не нижче +20 ° С, грудним дітям-не нижче +22 ° С.
  • після масажу дітей грудного чи раннього віку слід одягнути в теплу білизну і дитина повинна відпочити.
  • важливо щоб масаж проводився через 1-1,5 год після годування або між годуваннями чи прийомами їжі. Не рекомендується масажувати дітей перед сном.
  • тривалість процедури повинна проходити до 30 хв, в залежності від віку і кількості охоплених зон інтересу.
  • як правило на курс лікування призначають 10-15 процедур масажу; при більш серйозніших проблемах: дитячому церебральному паралічі, сколіозі, кіфозі, можуть бути рекомендовані від 20 до 25 процедур, щодня або через день.
  • перерву між повторними курсами визначають індивідуально, але не менше 10-15 днів.
  • загальний масаж дітям грудного і молодшого дошкільного віку призначають у поєднанні з фізичними вправами через день, тривалістю не більше 30 хв.
  • під час масажів дітям, як правило, не слід користуватися дитячими маслами чи іншими зволожуючими кремами.Якщо дитина має більш жирну шкіру, або підвищену пітливість, то шкіру можна припудрити тальком. При сухій шкірі, яка може так само бути у діток різного віку, масажист змащує свої руки гліцерином чи олійкою, або ж дитячим кремом;
  • важливо досягнути і зловити момент чи використати вміння розслабити м’язи дитини. В такому випадку масаж найбільш ефективний! Дозування масажних прийомів і інтенсивність їх виконання повинні збільшуватися поступово.

Поради для молодих батьків!

Головним для дитини, для її розвитку найбільше потрібна увага та любов її батьків багато обіймів, приємних і позитивних емоцій і контакту з родичами. Незнайома  людина ніколи, і ні за яких умов не замінить цього, а навіть навпаки – може спричинити небажаний стрес. Тому, якщо дитина проявляє занепокоєння чи зайве хвилювання, краще відкласти, або перенести запланований сеанс, для того, щоб правильно, а головне отримати позитивний результат! Не кожній дитині підходить один і той же час для проведення масажу, тому грамотний і досвідчений спеціаліст сам відчує і зрозуміє скільки і коли потрібно працювати з малечею. Важливо налагодити довіру і розуміння між масажистом і батьками дитини. Бо діти дуже відчувають і глибоко сприймають негативні та недовірливі відносини та напружене спілкування між масажистом та батьками. В «Медичному центрі «Аделіз» обов’язково зроблять все можливе для Вашого комфорту і для комфорту і здоров’я для Вашої дитини.

Послуги за напрямком

[ninja_tables id=”2925″]

Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Що ви шукаєте?
Зателефонуйте, якщо не можете знайти потрібну інформацію
Ми зателефонуємо через декілька хвилин
Замовити дзвінок
або зателефонуйте зараз